Zorgen om behouden vitamine D in het basispakket

Geplaatst op 02-07-2022  -  Categorie: Algemeen

Zorgen om behouden vitamine D in het basispakket 

 

Het Kabinet wil hoge doseringen van vitamine D schrappen uit het basispakket. De Tweede Kamer hield op 9 juni een debat over waarin dit aan de orde kwam. We hebben gehoord dat oppositiepartijen inmiddels bezig zijn met het maken van een motie om vitamine D in bepaalde gevallen wel vergoed te houden. Of mensen met OI of osteoporose daar ook baat bij hebben is nog niet duidelijk. Voor onze doelgroep helpt het alleen als opgenomen wordt dat vitamine D vergoed moet blijven als het onderdeel is van de behandelrichtlijnen. De kans is heel klein dat minister Kuipers (VWS) hierin meegaat. Als bestuur hebben we zelf en samen met de Osteoporosevereniging geprobeerd om onze belangen onder de aandacht te brengen van de politiek. We hebben ook overleg gehad met Jos van Engelkes van de KNMP (brancheorganisatie van apothekers). Hij is actief betrokken bij de politieke lobby en we hebben besproken welke motie voor mensen met OI en osteoporose relevant is. De minister neemt begin juli een beslissing maar we denken dat hij zijn visie niet zal wijzigen. Met de Osteoporosevereniging zijn we in gesprek over hoe we de belangen van onze leden ook na een dergelijke beslissing zo goed mogelijk kunnen behartigen.  


 

Wat is de VOI?

Vereniging Osteogenesis Imperfecta zorgt voor informatievoorziening, lotgenotencontact en belangenbehartiging

Contactformulier

Kom in contact en vul het formulier in.

Bekijk contactformulier

Adres

Vereniging Osteogenesis Imperfecta
Postbus 418
2000 AK Haarlem